Druk wypukły na koszulkach i tkaninach

Stwórz wyjątkową kolekcję ubrań!

Druk wypukły na tkaninach to modne i bardzo oryginalne urozmaicenie każdej stylizacji - przyciąga wzrok i sprawia wrażenie, jakby nadruk wychodził poza obszar ubrania. Drukiem wypukłym nazywamy rodzaj techniki drukarskiej, dzięki której można uzyskać trójwymiarowy wygląd. Jak to się dzieje i jak można osiągnąć taki efekt? Na czym polega ta technika?

W tym przypadku ważną rolę odgrywa specjalna matryca, na której są powierzchnie o różnych wysokościach. Na te najwyższe nakłada się farbę, aby potem powleczoną nią matrycę docisnąć do danego podłoża. Jest to metoda bardzo elastyczna - możliwe jest tworzenie delikatnych zaokrąglonych wypukłości, jak i również bardziej ostrych. Wypukły druk jest często łączony z innymi rodzajami nadruków, co daje ciekawy efekt np. na odzieży.

Druk wypukły / 3D na materiałach - sprawdź efekty od Multicolor!

Czym charakteryzują się techniki druku wypukłego? Przede wszystkim uwagę przyciąga wypukła, gumowa powierzchnia. Jest ona przyjemna w dotyku i sprawia wrażenie, jakby lekko odstawała poza obszar koszulki - tak jest w rzeczywistości! Zalety druku wypukłego na tkaninach to bez wątpienia:

  • oryginalny, trójwymiarowy efekt, który przyciąga wzrok
  • różne rodzaje wypukłości i zakończeń krawędzi
  • trwały druk, który pozostaje niezniszczony na bardzo długo
  • sprawdza się na ubraniach, torbach, poduszkach i wielu materiałach

Kiedy warto się tym zainteresować? Technika graficzna druku wypukłego umożliwia stworzenie na materiale wypukłego wzoru 3D, który wygląda, jakby wręcz wychodził z koszulki poza jej powierzchnię. To świetna okazja dla projektantów i producentów odzieży, którzy chcą tworzyć niepowtarzalne kolekcje ubrań. Druk wypukły świetnie sprawdza się, gdy chcemy uwypuklić zarówno całą grafikę, jak i jej konkretny fragment. Bez wątpienia lekko odstający obszar przyciągnie większą uwagę niż pozostała, zadrukowana powierzchnia. Można zrobić na przykład wypukłe logo albo dany element - wszystko zależy od wyobraźni i wizji osoby projektującej.

Druk wypukły w połączeniu z innymi technikami?

Ogromna zaleta, jaką odznacza się wypukła technika graficzna, to możliwość łączenia jej z innymi technikami, takimi jak sitodruk, druk wodny itp. W Multicolor można dodatkowo zdecydować się na ozdabianie odzieży cekinami, flockiem i eleganckimi kryształkami.

Produkujesz odzież i jesteś zainteresowany wypukłym drukiem w dużych ilościach? Sprawdź ofertę Multicolor i przekonaj się, jak kolorowa i stylowa może być rzeczywistość, gdy odkryjesz świat profesjonalnych technik drukarskich! Z nami projektowanie i tworzenie ubrań może być prawdziwą przygodą. Jesteśmy w stanie zadrukować ogromne ilości materiałów w bardzo krótkim czasie. Znamy potrzeby dużych firm i producentów. Dzięki temu od lat współpracują z nami hurtownie odzieży i projektanci, którzy tworzą swoje kolekcje ubrań. Nie wahaj się i dołącz do nich!

Sprawdź druk 3D i inne techniki druku w Multicolor!

Multicolor to firma, która od 1977 roku dostarcza klientom profesjonalne i różnorodne techniki drukarskie w hurtowych ilościach. Dzięki pasji, a także doświadczeniu, działamy szybko i bardzo skutecznie. Dysponujemy maszynami automatycznymi i prasami grzewczymi - jesteśmy w stanie zaoferować naprawdę ogromne moce przerobowe. Specjalizujemy się w nadrukach na tekstyliach, tkaninach, dzianinach, torbach, flagach, płachtach i wykrojach. Korzystamy ze sprawdzonych materiałów naturalnych, sztucznych i syntetycznych. Oferujemy jeden z największych na rynku obszarów zadruku, a także precyzję, trwały i pożądany efekt. Wybierz Multicolor i poznaj zupełnie nowy wymiar druku!